Tóth Sándor a jobbak és Komlósán Péter a szebbek csoportok bajnokai a hétvégén

2014.02.02
By

A hétközi gyér érdeklődés ellenére ismét szép számú mezőny gyűlt össze a szokásos szombati versenyünkre. A küzdelmek 2 helyszínen a Poén Teniszklubban és a Bikás Teniszklubban zajlottak! Kisebb zökkenők és csoport átszervezések után, végül is a jobbak csoportban 24-en kezdtek mérkőzni 6 pályán.

Az első csoportban mindjárt körbeverés alakult ki, Lanstiák Attila, Mihók Balázs és Király Zsolt is 2-2 győzelmet szerzett. Itt a továbbjutást Zsolt a jobb game arányának köszönhette. Tóth Sanyi meggyőzően, szokásos formáját mutatva nyerte csoportját, majd végül az egész versenyt. Botond Jusztin viszonylag simán nyerte a csoportkör mérkőzéseit, ami szintén továbbjutást ért. Hamar Ádám szoros meccseken, komoly ellenfeleket legyőzve, megérdemelten nyerte csoportját veretlenül. Jánosi Kristóf és Lovas Endre viszont könnyebben jutott túl a csoportkörökön. A négy közé bejátszás első meccsén Hamar Ádám nagyon szépen küzdött, de most alulmaradt aktuális ellenfelével, Botond Jusztinnal szemben, akire az elődöntőben már Lovas Endre várt. Ezen a mérkőzésen Endre már 5/1-re vezetett, mikor feladni kényszerült a meccset… A másik ágon Jánosi Kristóf nyert Király Zsolt ellenében, őrá Tóth Sándor várt az elődöntőben. Sanyi itt is hozta magabiztos játékát és bejutott a döntőbe, melyet Sanyi nyert 6/1-re Botond Jusztin ellenében, aki többekkel egyetemben szintén nem találta Sanyi játékának az ellenszerét a mai napon. A 3. helyen Jánosi Kristóf és Lovas Endre osztozott…

A szebbek csoportban is voltak variálások még az utolsó pillanatokban is… Végül 6 fő tudott versengeni 3 fős csoportokban. Itt a 2 csoportgyőztes, Komlósán Péter és Pirityi András is meggyőzően nyerte csoportját, hogy végül a döntőben megmérkőzhessenek egymással. Ezt Péter meggyőzően 6/2-re nyerte a kissé már talán elfáradt András ellen. A 3. helyért vívott csatát Kiss Barna nyerte a versenyünket először megtisztelő Szakmári Attila ellen. Péter ígéretet tett, hogy a közeljövőben a jobbak csoportban is megméretteti magát… Várjuk szeretettel!!

Gratulálunk minden helyezettnek és résztvevőnek! Várunk mindenkit a jövő héten is… Légyszíves jelezzétek mihamarabb, ha jönnétek, hogy időben tudjunk plusz pályák foglalásáról gondoskodni!