ÁLTALÁNOS TÁJÉKOZTATÓ JÁTÉKOSOKNAK

A BUDAPESTI CSAPATBAJNOKSÁGRÓL

FIGYELEM: A CSAPATOKAT MÁRCIUS VÉGÉIG ÖSSZE KELL ÁLLÍTANI!

1.Időpont: 2012 május és szeptember

Minden évben a budapesti tenisz szövetség bajnokságot rendez a sportolni vágyó teniszezőknek. A verseny két-fordulós ahol az első forduló adott év májusában, a második pedig szeptemberben kerül megrendezésre.

A versenyen való részvétel az adott hónapokban a szombat és vasárnap délelőtt van, és a játék helye a sorsolástól függően mindig valamelyik csapat budapesti pályáján játszódik le, tehát itt nincs vidékrejárás.

2. A csapatok összeállítása

Tudásszint szerint vannak osztályok, I-IV .-ig. Mi III és IV. osztályban szeretnénk indítani csapatot. A csapatok általában 6-8 fősek.

3.Játékrend

Minden csapat 6 egyéni és 3 páros mérkőzést játszik, azaz mindenki legalább 1 egyéni és 1 páros meccset játszik. A meccsek 2 nyert szettesek, 6:6 nál 7 pontos tiebreakkel az egyéni, és 10 pontos tiebreakkel a párosnál. Az eredmények és helyezések kiszámítása a lejátszott játszmákból  a nyert játszmák száma alapján történik.

Győzelem esetén a csapat feljebb jut és későbbiekben nevezhet az ORSZÁGOS BAJNOKSÁGBAN.

4. Edzés-felkészülés

II-III oszt. Versenyzőknek 2 órás edzés HAGYÓ BALÁZZSAL (volt profi játékos, versenyedző) szerdánként 19-21 .-ig.

IV. oszt. Versenyzőknek heti 1x 2 órás edzés (szervezés alatt).

Edzéserv: labdakezelés javítás, támadó/védekező pontjáték, szögek és a pályán való helyezkedés javítása.

SZOMBATONKÉNT VERSENYZÉSI LEHETŐSÉG DU. 1.00-.ÓRÁTÓL ESTIG 5.000 Ft.-ért !