2023 év utolsó tornagyőztese Szűcs Bence

2024.01.05
By

Az elmúlt hétvégén versenysorozatunk év utolsó tornáján 3 csoportban 12 fő versengett. Az elős csoportban körbeverés alakult ki, Ugrai Roland, Zsolt Levente és Jin Hansuk is 2-2 győzelemmel végzett. A game arányokat számolva Zsolt Levente lett az első, második pedig Ugrai Roland. A következő csoportban pedig dr. Fazakas Beatrix és Spergel Lajos is 2-2 győzelemmel végzett, de mivel az ő meccsüket Lajos nyerte meg, így ő lett az első, Beatrix pedig a második. Az utolsó csoportot Szűcs Bence nyerte meg veretlenül, 3 győzelemmel, második helyen Hőnich Márió végzett.

Hiába voltunk csak 12-en, így is 8-as tábla került kialakításra a továbbiakban, hogy minél többet tudjon játszani mindenki az utolsó versenyen.

Az első negyeddöntőt Hőnich Márió nyerte meg 6/3-ra Ugrai Roland ellen, míg a második meccsen is ez lett az eredmény, itt Zsolt Levente nyert Spergel Lajos ellen. A harmadik meccsen dr. Fazakas Beatrix nyert 6/0-ra Ilyés Rita ellen. Az utolsó negyeddöntő pedig óriási csatát hozott Jin Hansuk és Szűcs Bence között. Jin már vezetett 4/0, 5/-2-re is, de végül Bence nagyot küzdve meg tudta fordítani a meccset 7/5-el.

Az első elődöntőt Zsolt Levente nyerte meg 6/1-re Hőnich Márió ellen, míg Szűcs Bence pedig 6/2-re hozta a meccsét az igen jól játszó dr. Fazakas Beatrix ellen.

A döntőben pedig hiába küzdött nagyon Zsolt Levente, voltak jó labdamenetek is, de ezért kijött a több éves rutin és Szűcs Bence 6/2-re megnyerte a meccset és az év utolsó versenyét is. Gratulálunk a győztesnek és a dobogósoknak is! :)