Csizy Dezső a hétvége győztese

2018.01.17
By

Nagy létszámú, erős verseny volt a hétvégén. A ranglistánk első 10 helyezettjéből 8-an ott voltak, összesen 30-an játszottak 8 csoportban a nevezők. Az első csoportban Csizy Dezső 3 győzelemmel, veretlenül jutott tovább a főtáblára. A második helyen Friedman Péter végzett két 6/0-ás győzelemmel, melyből 1-et Pap Sanyinak osztott ki meglepetésre és egy sima vereséggel Dezső ellen. A második csoportot Scherer Ferenc nyerte meg két győzelemmel. A harmadik csoportban Hegedűs András lett a első 3 győzelemmel, második Zarutskiy Dmitry lett. A következő csoportban Jin Hansuk és Damir Letica is 2-2 győzelemmel állt, mikor az utolsó meccsen egymás ellen játszottak.. Kiélezett, szoros játék volt, melyet ezúttal végül Jin Hansuk nyert meg 7/6-ra, így ő lett a csoportelső. Az ötödik csoportban Lanstiák Attila nyert, veretlenül Maksay Gergő előtt. A hatodik csoportban Dorozsmai Gábor nagyon meggyőzően lett első, mindössze 1 game-t veszített.. :) A többi 3 játékos között körbeverés alakult ki. A következő csoportban egy nálunk új játékos, Páncsics Bence mutatta meg, hogy igazán jó kis játékos… :) Király Zsoltot 6/0-ra verte, Cor Schlossert is és Hesz Rudi is csak 2 game-t tudott nyerni ellene, így Bence lett a csoportelső. Az utolsó csoportban Osváth Péter lett a továbbjutó 2 győzelemmel. Igazán jó teljesítményként kell megemlíteni, hogy Varga Boldizsár már 5/2-re is vezetett ellene, ahonnan Péter meg tudta fordítani a meccset és 9/6-ra győzött.. :)

Az első negyeddöntőben Csizy Dezső nagyon simán, 6/0-ra győzött Jin Hansuk ellen. A második meccsen Lanstiák Attila nyert 6/5-re Dorozsmai Gábor ellen, aki közben sajnos újból kidőlt a sorból pár hétre egy kisebb sérülés miatt.. :( Gyors felépülést kívánunk!!! A következő negyeddöntőben Hegedűs András elég könnyedén jutott túl Osváth Péteren, 6/1-re tudott győzni. Az utolsó negyeddöntő is határozott győzelmet hozott, miután Páncsics Bence 6/1-re nyert Scherer Ferenc ellen.

Az első elődöntőben Csizy Dezső hozta az egész napos jó játékát és 6/1-re legyőzte Lanstiák Attilát is. A másik elődöntőben pedig egy igazán jó kis meccset láthattunk, sok szép megoldással, jó labdamenetekkel és kisebb hibákkal.. Hegedűs András végül 6/3-ra hozta a meccset Páncsics Bence ellen. András végül örült, hogy be tudta fejezni a meccset, mert az utolsó labdamenetek közben már begörcsölt kissé a lába. Pont ezért a döntőt már sajnos feladta, így ezúttal játék nélkül lett első Csizy Dezső. Gratulálunk a győztesnek és a dobogósoknak is a mai teljesítményükhöz!!! :)

Szombaton jöhet a felkészülés a jövő heti Grand Slam versenyre… :) Várunk mindenkit!

27046763_1767654906578201_1793662106_o (1) 26972446_1767654473244911_1129773209_o