Benedek Viktor a szombati győztes, a Yonex kupát pedig Trója Tibor nyerte meg

2016.04.13
By

Szombaton a múlt hetihez képest sokkal kellemesebb hőmérsékletben játszhattak a résztvevők a sátrakban. Most 19-en 5 csoportban versenyeztek a jobbaknál és 3 fő pedig a szebbek csoportban küzdött.

Az első csoportból Bodó Péter jutott tovább. A második csoportot Hronyecz János nyerte veretlenül, mellette a 2. Pap Sándor is továbbmehetett a +8-as game arányának köszönhetően. A következő csoportot Hesz Pál nyerte 3 győzelemmel. A 4. csoport győztese Benedek Viktor lett és Katona Károly is bejutott a 8 közé +7-es game aránnyal. Az utolsó csoportot Petrucsik Gábor nyerte veretlenül. Még egy csoport második juthatott tovább, és mivel Titeica Dániel és Hamar Ádám is + 3-as game aránnyal végzett, így ők egy tizes tie-breakkel döntötték el a továbbjutás sorsát, amit Ádám nyert meg.

A negyeddöntőkben Bodó Péter 6/2-re nyert Katona Károly ellen, Hesz Pál pedig nagyon szoros, hosszú meccsen 7/6-ra győzőtt Petrucsik Gábor ellenében. Benedek Viktor Pap Sanyit verte meg 6/3-ra, míg Hronyecz János is 6/3-ra nyert Hamar Ádám ellen. Az elődöntőkben Bodó Péter 6/1-re győzőtt Hesz Pállal szemben és Benedek Viktor Hronyecz János ellen 6/4-re. És végül a döntőt is sikerült megnyernie Bodó Péter ellen 6/2-re. Így a szombati győztes Benedek Viktor lett! Nagy gratulációt érdemel, mert már a csoportmérkőzések alkalmával húzódással küszködött, amit sikerült legyőznie és a végsőkig küzdött! A kitartás jutalma egy Babolat cipő volt a számára.. :)

A szebbek csoportot egy új versenyző Pintér Nóra nyerte.

Vasárnap volt a Yonex kupa döntője a Bikás teniszklubban, melyen a legjobban rangsorolt 16 fő vehetett volna részt, csak sajnos sokaknál közbejött különböző dolog, így csak 10 fővel zárult a döntő, ráadásul még ebből is elmaradt 1 fő.. :( Két csoportban küzdöttek a versenyzők, majd egy 8-as főtábla alakult ki. Pataki Márk 6/0-ra győzőtt Szőke István ellen, Katona Ádám játék nélkül jutott tovább, Thuróczy Mátyás 6/2-re nyert Kápolnási Norberttel szemben és végül Trója Tibor 6/1-el nyert Nagy Zoltán ellen.

Az elődöntőkben pedig Pataki Márk nyert Katona Ádám ellen is 6/1-re, Trója Tibor pedig 6/2-re Thuróczy Mátyás ellen.

A döntő kicsit szorosabban alakult, 6/4-re Trója Tibor nyerte meg Pataki Márkkal szemben. Így a Yonex kupa sorozat győztese Trója Tibor lett!!!!! Gratulálunk hozzá, szép teljesítmény volt!!! :)

Szombaton az utolsó fedett pályás versenyünk lesz a szezonban a Poén Teniszklubban! Várunk mindenkit szeretettel! :)

13000262_1120230804664003_3355281735037873118_n12963891_1120230817997335_4861155951283989243_n